Jobb a kevés az ÚR félelmével, mint a sok kincs, ha nyugtalanság jár vele. (Péld 15,16)

Ne legyetek pénzsóvárak, érjétek be azzal, amitek van... (Zsid 13,5a)

Kuli István

 

Kuli István 1998. június 22-én született Szentesen, majd Szarvason a Fő téri Általános Iskolában kezdte meg tanulmányait. Városunkban a Holt-Körösön nyaranta fiatalok százai tanulnak meg úszni és kajakozni, köztük Pisti is. 2008 óta kajakozik, Bátor György tanítványaként kezdte.

A játékos első év után 2009-ben MK4-ben magyar bajnoki címet szerzett társaival. Ez az első országos eredmény nagy lendületet adott pályafutásához.

2011-től folyamatosan tagja a korosztályos válogatottnak, ezzel a Heraklész Bajnokprogramban is részt vett. A következő években egyéni és csapathajókban is többször állhatott a dobogóra. 2010 és 2016 között tíz magyar bajnoki és három diákolimpiai bajnoki címet szerzett.

2013 és 2016 között több alkalommal vett részt az Olimpiai Reménységek Versenyén, ahol 3 arany, 4 ezüst és 1 bronzérem birtokosa lett.

2014-ben az Ifjúsági Európa Bajnokságon 16 évesen K1 500 méteren 5. helyezett lett, majd a 2015-ös Portugáliában rendezett Ifjúsági és U23-as versenyen világbajnoki címet szerzett K1 200 méteren. A következő évben Minszkben rendezett Ifjúsági világbajnokságon K1 és K2 200 méteres versenyszámban is ezüstérmes lett.

Középiskolai tanulmányait 2017-ben fejezte be a Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumban és sikeresen felvételizett a Szegedi Tudományegyetem Programtervező Informatikus szakára. Ebben az évben átigazolt az MVM Szegedi Vízisport Egyesületbe, ahol Hüvös György lett az edzője.

A felnőttek mezőnyében a 2018-as Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett K4 500 méteren, majd a világbajnokságon szintén bronzérmes lett ebben a számban.

2020-ban beválogatták az olimpiai keretbe, de a 2021-ben, Tokióban megrendezett játékokon egy sajnálatos sérülés miatt nem tudott részt venni.

A sikeres rehabilitációt követően jelenleg két olimpiai versenyszámban, K2 és K4 500 méteren készül csapatával.

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen