Jobb a kevés az ÚR félelmével, mint a sok kincs, ha nyugtalanság jár vele. (Péld 15,16)

Ne legyetek pénzsóvárak, érjétek be azzal, amitek van... (Zsid 13,5a)

KULTUP – Belenősz a kultúrába!

Színház és művészeti témanap középiskolásoknak a Déry Program szervezésében

Szinte csak ennyit tudtunk, amikor megpályáztuk a lehetőséget, hogy iskolánk bekerüljön a Kultup programba. Abból indultunk ki, hogy tantestületünk számára nagyon fontos, hogy a tanulás mellett sokféle művészeti, közösségi élményhez juttassuk diákjainkat. Iskolai rendezvényeinket még magasabb színvonalon tudjuk megtartani a sok versmondó, zenész, táncos előadó gyerekek közreműködésével.

A sikeres pályázatnak köszönhetően „már csak” a program megvalósításához szükséges szervezőmunka következett, amit Kituljak Eszter tanárnő végzett.

Megkaptuk a program célját, ami kitűzi, hogy olyan témanapokat juttasson el a középiskolai korosztályhoz, amelyek során klasszikus és kortárs művekből adaptált színházi előadásokat, élmény- és drámapedagógiai foglalkozásokat, készségfejlesztő vetélkedőket, versenyeket tartanak.

Ennek a kulturális programnak számos pozitív hatása van, mint pl. jellem- és kompetenciafejlesztés, önreflexióra nevelés, értékrend, érdeklődési kör kialakítása, és nem utolsó sorban közösségteremtés.

A tavaszi szünet utáni csütörtök jó időpontnak tűnt a témanap megrendezésére, hisz így nagyobb lelkesedéssel jöttek vissza a diákok az iskolaépületbe.

A teljesség igénye nélkül álljon itt néhány programtípus, hiszen osztályonként más és más foglalkozáson vettek részt a tanulók:

- reflexiós tréning

- Eureka Games: Kapcsolódj – közösségi vetélkedő

- Kötelezők röviden

- Magyarnak lenni – Interaktív klasszikus zenei előadás

- Ritmus a színházi térben

- Bevezető színésztréning

A nap végére kellően elfáradva tért haza szervező, diák, tanár, de látva a sok nevető arcot, és hallva a harsogó nevetést biztosak lehetünk abban, hogy a témanap ÉLMÉNY volt.

                                                                                                                        Buzás Tünde

 

 

Mi se bizonyíthatja ezt jobban, mint mikor a diákok nyilatkoznak minderről.

 

Kasnyik Hédi 9.B osztályos tanuló véleménye a programról:

Őszintén szólva, először el sem tudtam képzelni, hogy mi lesz ez az egész. Csak annyit tudtam, hogy színházi programon fogunk részt venni, én pedig izgatottan vártam az óráinkat.

Aznap az iskolában más volt a hangulat. A bejárat mellett az információs pultnál hemzsegtek a diákok, a folyosón idegen emberek, kifestett arcú színészek mászkáltak, a falakon felfüggesztett plakátok hirdették, hogy mi is az a KULTUP program.

Én azt éreztem, hogy „wow!”, végre valami, ami nem a megszokott dolog. Végre valami, ami színház!

Az egész nap csodásan telt. Teremről teremre vándoroltunk az osztállyal, és különböző játékokban, bemutatókon volt szerencsénk részt venni. Korábban általános iskolás koromban a dráma szakkörben csináltam hasonlókat. Nagyon hiányzott már.

A napban a személyes kedvencem a csoportos vetélkedő volt. Az osztályommal alkottunk egy csapatot, és össze kellett dolgoznunk. Az itt kapott feladatok viccesek és érdekesek voltak. Egyszerre igényelték és fejlesztették a kreativitásunkat, fantáziánkat, logikánkat és a problémamegoldó készségünket is. Csakúgy, mint az összes program.

Talán ez a különleges témanap néhányunkhoz kicsit közelebb hozta a színház világát, a művészeteket. Velem személy szerint ez történt! Nagyon jó volt újra belecsöppenni az engem alapból érdeklő témába, és még az osztályom közösségében is jól éreztem magam.

 

 • VPEG01
 • VPEG02
 • VPEG03
 • VPEG04
 • VPEG05
 • VPEG06
 • VPEG07
 • VPEG08
 • VPEG09
 • VPEG10
 • VPEG11
 • VPEG12
 • VPEG13
 • VPEG14
 • VPEG15
 • VPEG16
 • VPEG17
 • VPEG18
 • VPEG19
 • VPEG20
 • VPEG21
 • VPEG22
 • VPEG23
 • VPEG24
 • VPEG25
 • VPEG26
 • VPEG27
 • VPEG28
 • VPEG29
 • VPEG30
 • VPEG31
 • VPEG32
 • VPEG33
 • VPEG34
 • VPEG35
 • VPEG36
 • VPEG37
 • VPEG38
 • VPEG39
 • VPEG40
 • VPEG41
 • VPEG42
 • VPEG43
 • VPEG44
 • VPEG45
 • VPEG46
 • VPEG47
 • VPEG48
 • VPEG49
 • VPEG50
 • VPEG51
 • VPEG52
 • VPEG53
 • VPEG54
 • VPEG55
 • VPEG56
 • VPEG57
 • VPEG58
 • VPEG59
 • VPEG60
 • VPEG61
 • VPEG62
 • VPEG63
 • VPEG64
 • VPEG65
 • VPEG66
 • VPEG67
 • VPEG68
 • VPEG69
 • VPEG70
 • VPEG71
 • VPEG72
 • VPEG73
 • VPEG74
 • VPEG75
 • VPEG76
 • VPEG77
 • VPEG78
 • VPEG79
 • VPEG80
 • VPEG81
 • VPEG82
 • VPEG83
 • VPEG84
 • VPEG85
 • VPEG86
 • VPEG87
 • VPEG88
 • VPEG89
 • VPEG90

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen