Törjetek föl új szántóföldet, mert ideje, hogy keressétek az Urat, míg majd eljön, és hullatja rátok az igazság esőjét. (Hós 10,12b)

Öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett. (Ef 4,24)

Megérkezett az első könyvadomány!

 

Rágyanszky István, a Szarvasi Öregdiákok Baráti Körének elnöke azzal a kéréssel fordult a szarvasi lakosokhoz, hogy régi (elsősorban 1945 előtti kiadású), jó állapotú, a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanárai és diákjai számára helytörténeti, iskolatörténeti értékkel bíró, az iskolához, városunkhoz kötődő könyveiket ajánlják fel a gimnázium könyvtára számára.

 

A felhívás szellemében a Révai Nagylexikon 21 kötetes, teljes sorozatát, a Benka Gyula emlékkönyvet, Dr. Nádor Jenő: Tessedik Sámuel az ország papja Szarvason c. művét és több régi gimnáziumi tankönyvet adott ajándékba a gimnázium könyvtára számára.

 

 

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006

 

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen