Szemem állandóan az Úrra néz, mert ő szabadítja ki lábamat a csapdából. (Zsolt 25,15)

Pál írja: Imádkozzatok értünk, hogy terjedjen az Úr igéje, és úgy dicsőítsék, ahogyan nálatok is, és hogy megszabaduljunk az elvetemült és gonosz emberektől: mert nem mindenkié a hit. De hűséges az Úr, aki megerősít titeket, és megőriz a gonosztól. (2Thessz 3,1–3)

Mesét mondtunk

2019. november 15 – én Benedek Elek halálának 90. évfordulója alkalmából mesemondó versenyt rendeztek a szarvasi Székely Mihály Szakközépiskolában. A verseny a Szarvasért Alapítvány támogatásával jött létre immár 4. éve.

A versenyt több kategóriában hirdették meg: Óvodás, általános iskola alsó, felső tagozat, középiskola, főiskola.

Az iskolánkból 5 tanuló nevezett a középiskolás kategóriában a versenyre.

9.A osztályból Gábos Anna: A fiú sziklája

9.A osztályból Szpin Mihály: Móricz Zsigmond: Hét krajcár

9.C Borbély Máté: Az okos leány

11.A osztályból: Himer Tünde: Péterke

11.A osztályból: Ugrai Daniel: Gergő juhász kanala

 

Felkészítő tanáraik: Szebedinszky Tímea, Salka Zsuzsanna, Dr. Laukóné Adamik Edit tanárnő.

Középiskolai kategóriában 8 versenyző mérte össze a tudását, kápráztattak el minket egyéniségükkel, színes előadásmódjukkal.

A mesék igen változatosak voltak mind tartalmuk, mind előadásmódjukat tekintve. Volt, aki hű maradt a szöveghez és annak érzelemvilágához, és volt olyan, - aki, mint egy igazi mesemondó (zsűrit idézve) -, történetet ismerve ugyan, de kissé sajátos módon némi XXI. századi szóhasználattal kiegészítve adta elő meséjét.

Iskolánk 5 nevezője közül hárman helyezést értek el: 1. Borbély Máté, 9. C, 2.Ugrai Dániel, 11.A és 3. Himer Tünde, 11.A osztályos Tanulók lettek.                                                           , 3.

Gratulálunk az elért eredményekhez!

 

Szebedinszky Tímea, szaktanár

 

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 007

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen