Törjetek föl új szántóföldet, mert ideje, hogy keressétek az Urat, míg majd eljön, és hullatja rátok az igazság esőjét. (Hós 10,12b)

Öltsétek fel az új embert, aki Isten tetszése szerint valóságos igazságban és szentségben teremtetett. (Ef 4,24)

Elindult a Pálya Orient Express

Végzős osztályaink életében közeledik az az idő, amikor döntést kell hozniuk avval kapcsolatban, hogy hol tanulnak tovább. A szarvasi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályáról Fürj Erik és munkatársa három alkalommal ellátogatott iskolánkba, hogy ehhez a döntéshez segítséget nyújtsanak az osztályoknak. Biztosították a diákokat, hogy akkor sem kell elszomorodni, ha nem sikerül bejutni egy egyetemre, hiszen akkor a következő év során szakmát is tanulhatnak itthon, Szarvason. Tájékoztatták a diákokat arról, hogy milyen OKJ-s tanfolyamokra tudnak jelentkezni már augusztusban, hiszen ezeknek a tanfolyamoknak a jelentkezési határideje augusztus vége.

A foglalkozás során egy interaktív játékot is játszottak az osztályok. Ennek célja az volt, hogy elgondolkodjanak a gyerekek, hogy milyen készségek kellenek egyes foglalkozásokhoz. Kérték a diákokat, hogy saját képességeik és készségeik alapján válasszák meg jövőbeli foglalkozásukat. Ehhez adtak segítséget egy rövid személyiségteszt megoldásával. Nehéz a döntés, de hisszük, hogy mindenki képességei és lehetőségei szerint tud majd egyetemet, szakot vagy éppen OKJ-s tanfolyamot választani.

Janurik Viktória, osztályfőnök

 


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen