Elindult a Pálya Orient Express

Végzős osztályaink életében közeledik az az idő, amikor döntést kell hozniuk avval kapcsolatban, hogy hol tanulnak tovább. A szarvasi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályáról Fürj Erik és munkatársa három alkalommal ellátogatott iskolánkba, hogy ehhez a döntéshez segítséget nyújtsanak az osztályoknak. Biztosították a diákokat, hogy akkor sem kell elszomorodni, ha nem sikerül bejutni egy egyetemre, hiszen akkor a következő év során szakmát is tanulhatnak itthon, Szarvason. Tájékoztatták a diákokat arról, hogy milyen OKJ-s tanfolyamokra tudnak jelentkezni már augusztusban, hiszen ezeknek a tanfolyamoknak a jelentkezési határideje augusztus vége.

A foglalkozás során egy interaktív játékot is játszottak az osztályok. Ennek célja az volt, hogy elgondolkodjanak a gyerekek, hogy milyen készségek kellenek egyes foglalkozásokhoz. Kérték a diákokat, hogy saját képességeik és készségeik alapján válasszák meg jövőbeli foglalkozásukat. Ehhez adtak segítséget egy rövid személyiségteszt megoldásával. Nehéz a döntés, de hisszük, hogy mindenki képességei és lehetőségei szerint tud majd egyetemet, szakot vagy éppen OKJ-s tanfolyamot választani.

Janurik Viktória, osztályfőnök

 


  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen