Szemem állandóan az Úrra néz, mert ő szabadítja ki lábamat a csapdából. (Zsolt 25,15)

Pál írja: Imádkozzatok értünk, hogy terjedjen az Úr igéje, és úgy dicsőítsék, ahogyan nálatok is, és hogy megszabaduljunk az elvetemült és gonosz emberektől: mert nem mindenkié a hit. De hűséges az Úr, aki megerősít titeket, és megőriz a gonosztól. (2Thessz 3,1–3)

Angyali reggel a Vajdás ösztöndíjasokkal

December 11-én a Schedius és Sztehlo ösztöndíjas tanulóink (Bontovics Petra, Brachna Dzsesszika, Borbély Laura, Bánfi Péter, Pribelszki Boglárka, Seregélyes Viktória,) tartották az Angyali reggelt az Ótemplomban. Opavszky Márk és Frankó Dániel, akik szintén az Evangélikus Egyház ösztöndíjasai, egyéb elfoglaltságuk miatt nem tudtak jelen lenni.  A személyes emlékek mellett szép történeteket és verseket hallottunk. Diákjaink arról meséltek, hogy mit jelent számukra a karácsony, mennyire fontos az átélt szeretet és elfogadás, milyen nagy szükség van egy kis megállásra a decemberi dolgozatdömping közepette, valamint a kutyáról sem szabad megfeledkezni karácsonykor. Viktória szép cselló játékával és Péter diáktársai nevében békés karácsonyi ünnepeket kívánt a reggel is elhangzott áldással:

Mindennap eljön hozzád, újra és újra megérint közelsége

mégis ez a négy hét különleges csodákat rejtő lelki utazás

Indulj hát el, nyíljon ki előtted a bizalom tágas tere

találj rá hited mély kútjára.

Adasson számodra ebben az adventi időben benső figyelem és

fegyelem, érzékenység és igazi megértés, vágyakozás fényre és

reményre és szavakon túli tiszta csönd.

Vonjon egyre közelebb és közelebb magához a hozzád

hűséges Isten, az érkező Öröm teljessége.

(Varga Gyöngyi: Advent)

Bánfi Andrásné, hitoktató

 


 • 021
 • 022
 • 023
 • 024
 • 025
 • 026
 • 027
 • 028
 • 029
 • 030
 • 031
 • 032
 • 033
 • 034
 • 035
 • 036
 • 037
 • 038
 • 039
 • 040
 • 041
 • 042
 • 043
 • 044

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen