Ne féljetek! Álljatok helyt, és meglátjátok, hogyan szabadít meg benneteket ma az Úr! (2Móz 14,13a–b)

A reménység hitvallásához szilárdan ragaszkodjunk, mert hű az, aki ígéretet tett. (Zsid 10,23b)

Lír a király- dologidőben a színjátszók

 Az idén Shakespeare művei kerülnek feldolgozásra az Ádámok és Évák Ünnepén. Iskolánk színjátszói a Lear király című véres tragédiával készülnek. Sokan megkérdezték, miért pont ezt választottuk, nem találtunk valami derűsebbet? De ennek igen prózai oka van. A lányok könnyebben kaphatók a színjátszásra, több van belőlük a csoportban. Fiúkra nem nehéz darabot találni. Főleg a XVI. századból, amikor még a női szerepeket is férfiak játszották. De olyan színmű kevés van, ahol három lány egyforma súlyú szerepet kapott. Nálunk pedig van három olyan leányzó is, akik bizonyítottan jól terhelhetőek, színesek, kitartóak és imádják, amit csinálnak. Ezt kellett alapul venni. Jó férfi szerepek minden Shakespeare darabban vannak. Ebben is. Lubickolhatnak a fiúk is. Egyébként pedig komédiát ledugni a fiatalok torkán nem ügy, abban nincs igazi kihívás. Bezzeg tragédiát! Sőt királydrámát, amihez már annyi közük sincs, mint sónak a sóskához. Az feladat!  

Közeledik a bemutató dátuma. Szaporodnak a próbák, érezhetően sűrűsödik a levegő a teremben. A mentorunk, Liszi Melinda is bekapcsolódott a munkába. Már nincs mellébeszélés, kifogás. Dologidő van. Az eredményt pedig úgysem lehet megjósolni, de aki teheti, nézze meg Csabán a Jókaiban. Mert ott az igazi élmény, amikor látod a többi produkciót is, és összeszorul a szíved a saját csapatodért. Azt tudjuk, hogy oda fognak csapni az asztalra, ez már elvárás, csak az nem mindegy, hogy az asztal törik ketté, vagy a kezük.

A felkészüléshez és a megvalósításhoz a „Színház az egész világ-nyelvi korlátok nélkül, Nemzeti Tehetség Program NTP-KKI-16” nyújt segítséget.

 

Salka Zsuzsanna

a színjátszó csoport vezetője

 

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015
 • 016
 • 017

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen